Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Výstupy jednání pondělního Krizového štábu Kraje Vysočina

Výstupem z jednání dnešního Krizového štábu Kraje Vysočina (16. 3. 2020) je řada preventivních opatření, ke kterým musí Kraj Vysočina vč. jím zřizovaných organizací přistoupit okamžitě nebo v následujících dnech.
 

 
 

NEMOCNICE

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina postavil už během víkendu před všemi pěti krajskými nemocnicemi na Vysočině zdravotní stany. Ty jsou už nyní připraveny posloužit jako náhradní stacionární odběrové místo pro případ, že přestane kapacitně stačit dvojice odběrových sanit Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.


DOPRAVA

Z rozhodnutí Krizového štábu Kraje Vysočina bude ve veškeré regionální autobusové dopravě v systému Veřejné dopravy Vysočiny v termínu od 17. 3. do 24. 3. zamezen cestujícím nástup předními dveřmi tak, aby nedocházelo k přímému kontaktu řidiče s cestujícími. Cestující v autobusech musí nastoupit pouze středními nebo zadními dveřmi. Ve výsledku to znamená, že v autobusové dopravě, pod objednávkou Kraje Vysočina, ve zmíněném termínu, nebude docházet k prodeji jízdních dokladů. Dále v autobusech bude za řidičem vyznačen prostor, který není možné v daném termínu využívat. Současně s okamžitou platností je cestujícím doporučeno a od 18. 3. 2020 je již povinností cestujících cestovat dopravním prostředkem pouze se zakrytými ústy a nosem, a to po celou dobu přepravy! Pokud nemá k dispozici zdravotnické roušky, musí využít například improvizovanou roušku, šátek, šálu nebo kapesník. Je totiž důležité chránit nejen sebe, ale i své okolí po celou dobu přepravy.


Toto preventivní opatření – tedy užívání alespoň improvizované roušky se s doporučením jeho dodržení týká pohybu občanů ve veřejných prostorách – úřadech i obchodech, ale i při pobytu v čekárnách nádraží nebo při užším kontaktu početnější skupiny lidí.


V drážní dopravě nadále platí možnost koupě jízdních dokladů přes internet anebo na pokladně Českých drah, a. s.

 

DOBROVOLNICTVÍ

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se obrátil na jednotlivá krajská sdružení dobrovolných hasičů, aby byla připravena v případě nutnosti na základě požadavku starosty obce nebo města zastat nutný servis pro seniory ve své oblasti.  JPO3 SDH Leština, Číhošť a Habry jsou vyčleněny k dispozici HZS ke kontrole dodržování omezení v obci Kynice, která je od dnešní 11 hodiny v úplné karanténě. V případě potřeby budou schopny zajistit na pokyn starostky zásoby k hranicím obce, kde si je převezme místní jednotka.

Kraj Vysočina pořídil stovky metrů látek, tak aby mohly být ušity preventivní roušky pro region, postupně budou distribuovány do terénu. Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se šitím pomáhají.

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY

Během dnešního dne přerozdělil Kraj Vysočina mezi pobytová sociální zařízení v kraji bez ohledu na zřizovatele 3 900 roušek a 330 respirátorů.

 

 •  Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Výstupy jednání pondělního Krizového štábu Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2020 / 16.3.2020

Počet návštěv: 2451
 

Skrýt vyhledávací formulář «


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek